Niedziela 19.05.2024

Formy współpracy

Współpraca ze srodowiskiem

Placówka współpracuje z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2, Przedszkolem nr 1, i nr 3, Miejską Biblioteką Publiczną w Wieruszowie, Parafią pod wezwaniem Nawiedzenia Najświętszej Maryji Panny, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Policją, Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną. Zachęca również rodziców do współpracy z placówką.

Przedszkole organizuje wycieczki umożliwiające dzieciom poznanie najbliższej okolicy i życia jej mieszkańców. Przedszkole włącza się także w różnorodne inicjatywy na rzecz środowiska, uwzględniając jego potrzeby i możliwości. Dzieci biorą czynny udział w akcjach charytatywnych. Do stałych tradycji należą działania będące przejawem troski o środowisko naturalne, takie jak akcja „Sprzątanie świata”, czy selektywna zbiórka odpadów.